| Morooo a întrebat:

Am si eu o nelamurire: Pot face profesionala simultan cu liceul? Mai precis: pot sa ma inscriu la profesionala si la liceu si sa le fac pe amandoua odata? Si ce parere aveti despre ideea mea. Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate!

Trebuie să te înscrii DOAR la una din cele două!

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
http://www.ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti sa faci doua licee deodata.

si chiar daca ai putea cum crezi ca ai merge la 2 scoli diferite, la ore in acelasi timp?

| Morooo explică (pentru suntserios):

Se poate. Aici, eu intrebam. Cum exista persoane care fac 2 facultati odata ...nu vad cum nu s.ar putea face 2 licee odata. happy Oricum, multumesc de raspuns, desi intrebarea nu.si avea rostul.happy

| suntserios a răspuns (pentru Morooo):

Pai ce tu compari facultate cu liceul?

La facultate e obligatoriu sa te duci doar la seminarii si laboratoare care sunt dispersate intro saptamana.

La liceu cum naiba sa te duci cand ai in fiecare zi 5-6 ore obligatorii?

| MirelaNicoleta a răspuns:

Buna,
Pentru a te inscrie la una dintre acestea 2 iti trebuia diploma de capacitate, foaia matricola din generala si inca ceva, nu mai stiu. Daca tu folosesti aceste documente pentru a te inscrie la liceu, sa spunem, nu le vei mai avea disponibile pentru profesionala. Intra la liceu si daca te mai tenteaza si alte domenii in care sa inveti inscrie-te la cursuri acreditate de ministerul muncii.