| Rebecca96 a întrebat:

am si eu o nelămurire sunt casiera la un supermarket si nu ma descurc cu bănuți prea bine, Defapt nu ma descurc cu cerutul de bănuiți in plus ca sa compusese suma fixa sa pot da restul rotunjit. Mai exact calculul cu frăția la bani ca nu am
Inteles o. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,daca tu trebuie sa ii dai clientului rest 70 bani, ii mai ceri 30 bani, adica 3 monede de 10 bani si ii dai 1 leu sau trebuie sa-i mai dai 4 lei si 40 bani, ii mai ceri 60 bani si ii dai rest 5 lei.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc!