| ingh3rash a întrebat:

Am si eu o problema.Am lucrat 3 zile lqa o terasa unde faceam pe toate si vanzatoare si femeie de servici si bucatareasa, dupa astea 3 zile m-a trimis acasa sa astept sa fiu sunata, eu suferind de o depresie ma discrimint si probabil daiqa nu ma angajat, am rugat cu frumosul sa-mi dea banii pe cele 3zile in care am muncit cate 10 ore si nu vrea sa-mi dea.Ce pot face?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ai semnat nimic si ai inceput sa muncesti chiar si de proba, se numeste munca la negru, le faci plangere. Nu ai cum sa ii obligi sa iti dea banii doar sa le zici direct, imi platiti sau fac plangere.

| zahy a răspuns:

Nu prea poti sa mergi la ITM pentru ca nu ai semnat contract si nu poti demonstra ca ai muncit in acea institutie. Poti avea sanse daca recunosc alti sub angajatori dar si aia trebuie sa mearga la ITM prima data din cate stiu eu si abia dupa aia merg in control si iti trimit bani acasa.

| harhas a răspuns:

Sa o luam cu incetisorul.
Multi fac ceea ce tu ai fact deja, asa se obisnuieste in tara asta `amarata`.
Parerea mea.sa ai dai dracu pe aia...si sa fii atenta data viitoare