| raducu2302 a întrebat:

Buna am si eu o problema care ma framanta foarte mult eu vreau sa dau la medicina si nu stiu ce profil sa aleg pentru liceu, la liceul din orasul meu sunt profilele de mate-info, uman si economic atat! urasc matematica. Eu as alege mate-info dar toata lumea spune ca e greu si ca nu e de mine ce sa fac ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Mate-info,fiindca faci exact materiile care ti le va trebuii la medicina bio si chimie si poti sa dai si bac-ul din biologie, la celelalte profile nu se va insista prea mult pe aceste materii

| raducu2302 explică (pentru Lupas_Sergiu_1993):

Mmda acolo imi zic multi sa merg dar am auzit ca e foarte greu

3 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Intr-adevar mate-info e greu... pentru medicina e bun profilul de stiinte ale naturii, insa cum ai cateva, tot mate-info ar fi bun

| raducu2302 explică (pentru Anca2999):

Stiu ca ar fi bun dar multa lume spune sa merg la economic dar sti ca aclolo din clasa a 11 nu mai se face bio chimie fizica numai optional.