| amela a întrebat:

am si eu o problema: vreau sa ma inscriu la o a 2 facultate pentru ca ce fac in prezent nu ma atrage de nici o culoare, as dori sa merg in bucuresti la politehnica la Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, acum sunt la Facultatea de Drept, pot gasi mai usor o meserie in domeniul inginerie? si mai e o problema parinti nu ar dori sa ma lase sa plec in alt oras vor sa ma tina langa ei, sa ma cntroleze mereu, cum as putea sa ii cnving sa ma lase sa plec avand in vedere ca nu mai e asa mult timp pana la admitere. Va rog ajutati-ma dau funda

3 răspunsuri:
| Gripa a răspuns:

Omule...daca esti la faculta inseamna ca ai 20+ de ani.Cum 'ula mea sa te tina parintii langa tine? Consider ca deja ai mintea formata si poti lua deciziile si singur.Nu trebuie' sa mai fii dadacit si sters la nas de catre parinti.Cred ca ar trebui sa le explici naibii cum sta treaba.

| fetita97 a răspuns:

Cred ca prea tarziu te-ai trezit si nu stii ce e cu viata ta (Sorry), si cu parintii nu au de ce sa iti controleze viata tu faci ce crezi ca e mai bine.

| amela explică:

Stiu da ei nu inteleg, acum am deci sa ma inscriu la alta facultate chiar daca vor chiar daca nu vor, am vrut de anul trecut sa ma inscriu acolo da nu m-au lasat acum imi doresc mai mult ca niciodata sa plec si voi plecatongue