| Alexa_Anca_1998 a întrebat:

Am studiat in Italia clasa a 8 a si cei 5 ani de liceu. Vreau sa mă înscriu la facultate in Romania la Uaic Iasi (litere). As vrea sa stiu de la cei care au echivalat studiile ce proceduri au facut, daca media la Bac a scăzut si ce acte au fost necesare pentru dosar. Am citit pe site-ul CNRED dar nu a fost prea detaliat. Va rog, ajutati-mă! Înscrierile se fac in septembrie si trebuie să pregătesc dosarele.

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Las-o balta.
Ai nostri se misca foarte greu cand este vorba de recunoscut alte studii.Un amic care a facut liceul in Dubai nu a reusit sa faca echivalarea in timp util. acum face facultatea in Suedia.
Si este super incantat.

| xerxes1 a răspuns:

Può essere il tuo sbaglio più grande quello di essere tornata in questa melma.