| BiancaDenisa a întrebat:

Am tot auzit ca puem fi reprezentanti Avon... dar cum? de la ce varsta? si... ce treuie sa facem si ce trebuie sa stim pentru. a fi si eu reprezentanta? va rog mult, mult sa ma ajutati si sa imi explicati tot ce trebuie sa fac pentru ca am nevoie de niste bani in plus si vreau sa incerc acest lucru dar nu stiu cum este, cum se face, cati ani trebuie sa ai...etc! Cel mai bun si mai explicit raspuns primeste fundita iar restul raspunsurilor vot!

5 răspunsuri:
| xMary a răspuns:

Pai iti trebuie buletin, dar cred ca doar de la 18 ani. Mama ta [sau altcineva care are peste 18 ani] poate sa se inscrie pe numele sau, iar tu sa iei comanda si sa o pui. Trebuie sa ai multe cunostinte pentru ca sa ai la cine sa vinzihappy. Si oricum iti explica ei mai detaliat.E simplu!happy.
Sper ca te-am ajutatkiss.

| Any a răspuns:

Daca nu ai varsta de 18 ani si doresti sa fi reprezentant poti fi dar pe numele mamei tale iar de la varsta de 18 ani poti fi pe numele tau reprezentant. Banii ii castigi in momentul in care faci mare comenzi adica o anumita suma.La inceput de reprezentant trebuie sa faci din catalogul ce ti se ofera peste 150 deoarece viitorii tai 'sefi" sa vada ca poti si ai posibilitati sa faci comenzi mari. Apoi dupa ce faci comanda o dai pe net pe site-ul Avon si o vei primi acasa. Daca vrei sa devi un reprezentant de Avon intra pe site-ul acesta si completezi acel chestionar unde scrie DACA NU ESTI REPREZENTANT https://www.avoncosmetics.ro/......nMain.page FUNDA SI VOTUL!

| Daniela89 a răspuns:

Eu inscriu reprezentanti Oriflame.varsta minima este de 16 ani si sunt reduceri mai mari decat la avon. daca esti interesata contacteaza-ma la oriflame.cosmetics1@yahoo.com

| dianaa92 a răspuns:

Buna Bianca, eu sunt lider Avon si te pot ajuta sa ajungi usor reprezentanta. Id-ul meu este gheisa_maiko@yahoo.com.adauga-ma in lista sa iti explic orice nelamurire. Vei fi foarte multumita de cadourile primite, pentru a fi reprezentanta trebuie sa ai minim 18 ani, dar asta nu e o problema...te poti face pe numele cuiva din familie, cum? foarte simplu.copie de buletin, certificat si sa completezi un formular, semnatura. Te pup, Diana.

| dianaa92 a răspuns:

Vreau sa mai specific ca nu e chiar corect raspunsul lui Anyhappy (acum am citit) comanda minima este de 120 ron, ai un program motivational in care ti se ofera premii daca atingi anumite praguri, coletul iti poate venii acasa, la posta gratuit sau sa te duci sa-l iei. Iar pe formularul acela trebuie sa-l completezi si sa astepti sa fi contactat, asa daca vb direct cu mine te pot face pe loc. "Sefi" de care zicea Any nu exista, tu esti seful tau.depinde cat de ambitioasa esti, nimeni nu se uita la tine cat faci, normal ca pentru tine cu cat faci mai mult.cu atat si discountul mai mare. De exemplu in timp sa zicem ca ajungi sa faci peste 7 mil jumatate castigi in jur de 3 milioane + cadouri.