| ViolaTM a întrebat:

Am un amic care are 10clase. Abia acum l-am convins să se înscrie la seral. Poate face curs de mecanic robotizate, automatizare?
Şi dacă da ce salariu este?
Şi ce cursuri mai sunt pentru cei în situaţia lui? Nu vrea electrician.
Ce mai poate face? Şi ce salarii ar fi? El îşi doreşte să aibă peste 3000Ron. Că să se bage în rate pentru o căsuţa sau apartament.

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Doar ca idee, ar putea face curs de stivuitorist. Se castiga destul de bine, la inceput iei cam 2000 lei net iar dupa ce faci experienta poti ajunge si la peste 3000-3500.

Alta varianta ar fi sofer profesionist, si nu ma refer la tir cu remorca, doar la o camioneta unde iti trebuie doar categoria C. In Timisoara am vazut o oferta ca sofer de distributie, adica livrezi bauturi in magazine, lucrezi 10 ore pe zi iar salariul era 3500 lei net.

| ViolaTM explică (pentru ElSueno):

Abia acum a dat de carnet. Nu am ştiut că aşa bine se câştiga. Wow. O să îi spun.

2 răspunsuri:
| Elliiieo3 a răspuns:

Cautati pe internet cursuri sau joburi in domeniu din orasul din care proveniti.