| daaria1509 a întrebat:

Buna, am un interviu mâine pentru consultant colector creante și am nevoie sa mai aud și alte păreri. Daca ar trebui sa sunați anumiți clienți pentru a le spune ca au de achitat datoria și ar răspunde o bătrână ce ar spune ca nu poate plăti, cum ați proceda? Sau dacă clientul ar fi grăbit sau dezinteresat? Ce fel ați incerca sa ii convingeți sa plătească?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta te vor invata cei de la firma care te angajeaza, ca noi nu cunaostem metodele lor legale.
Dar o vor face dupa interviu, ca sa vada cum te prezinti in general, cum vorbesti, cat este de politicoasa, fluenta samd.
Nu uita: fara machiaj strident, fara unghii mari sau fake, fara fuste si pantaloni mulati, fara imbracaminte transparenta sau decoltata.
Mergi imbracata CLASIC, ca un om respectabil la un interziu de job! Prima impresie CONTEAZA intotdeauna.
Succes!