| dddd1a a întrebat:

Am vreo sansa sa intru la medicina daca sunt pe stiinte sociale si daca fac meditatii cate 2 ore pe saptamana la chimie si bio?

7 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Da, sunt facultati la care admiterea se da doar dim biologie, asa ca nu ai nevoie si de chimie. Nu uita sa cumperi cartea de grile pentru admitere. Succes!

| dddd1a explică (pentru WhiteLife):

Si sunt si in Bucuresti?

| WhiteLife a răspuns (pentru dddd1a):

Trebuie sa te interesezi sa vezi. Pe site-ul facultatii s-ar putea sa fir detalii pentru admitere (poti vedea din ce s-a dat anul asta), sau poti suna la secretariat sa intrebi, asa e cel mai sigur.

| Peachdelight a răspuns:

Da ai șanse daca întradevăr îți doresti acest lucru. Trebuie sa tragi tare pentru ca admiterea la medicina nu este deloc usoara. Bafta happy

| andreibirauovidiu a răspuns:

Da doar sa treci admiterea (daca e cazul) succes!

| 987632 a răspuns:

Cu siguranță ai șanse, dar acest lucru necesită multă muncă, dar dacă îți dorești cu adevărat vei reușii

| Glasko99 a răspuns:

Daca te pregatesti cu seriozitate, sigur.