| hulkwirine a întrebat:

anul acesta am terminat cl 9 in moldova! doresc sa invat mai departe in Romania pentru a deveni tehnic dentar! cum credeti ca ar fi mai bine sa ma transfer dupa clasa a9-ua sau dupa ce termin aici un liceu cu 12 clase?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Termină liceul acolo, apoi poți aici facultatea fără griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai simplu sa termini acolo 12 clase si apoi sa vii in Romania la Universitate.

| SanduDragos a răspuns:

Fa liceul acolo. Ca sa fii mai aproape de familia ta. Oricum ai o varsta.Nu trebuie sa te iei dupa noi, ascultati inima