| MaryyraM a întrebat:

anul acesta trebuie sa dau examenul pentru liceu.la ce profil ar trebui sa merg, pentru ca mai incolo sa dau la facultatea de jurnalism?

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

In principiu nu conteaza ce profil termini.La facultatea de jurnalism poti intra si daca ai terminat stiintele naturii sau mate-info.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Profilul jurnalism tongue sau macar o filologie sau biligvn.

| simina96 a răspuns:

Buna! Poti incerca la profilul uman(filologie).

| MaryyraM explică:

Si daca intru la stiintele naturii..are ceva? big grin

| simina96 a răspuns (pentru MaryyraM):

In principiu nu conteaza ce profil termini.La facultatea de jurnalism poti intra si daca ai terminat stiintele naturii sau mate-info.

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Filologie/stiinte sociale/economie. Dar in special primele 2.