| Rosenweiss a întrebat:

Anul asta vreau sa dau la medicina, am sanse mari sa intru, nu asta ar fi problema..Ideea e ca imi place, ma pasioneaza anatomia, chimia si cam tot ce s-ar face acolo.dar ma sperie sistemul in care intru. Mentionez ca sunt fata, sunt timida, am deci o fire intrinseca, la capitolul prieteni nu stau prea bine, niciodata nu mi-a placut sa ma bag in seama, sa ies in evidenta, nici in liceu n-am fost genul care sa se implice in activitati, imi era chiar rusine sa pun intrebari profesorului. In fine, cunoscand acestea despre mine, voi ce credeti, as face fata la medicina, la sistemul medical? Nu ma refer la volumul de materie, dar am auzit tot felul de vorbe demoralizatoare legate de profesori, elevi. mi se pare ca medicina e pentru oameni care se implica, care nu se tem sa caute, sa puna intrebari, sa se implice.
Sunt potrivita pentru asa ceva? subliniez ca imi doresc foarte mult, e visul meu sa studiez medicina, credeti o sa ma schimb pe parcurs, sa devin mai curajoasa, mai tare ca fire?

Răspuns Câştigător
| Bogdan2111s a răspuns:

Daca nu te schimbi tu iti spun ca o sa te schimbe sistemul, chiar ieri vorbeam cu un profesor si zicea ca va pune sa lucrati pe cadavre, daca tu crezi ca faci fata nu conteaza parerea nostra tu te cunosti cel mai bine. Daca iti doresti cu adevarat lupta pentru visul tau.