| Yxha12 a întrebat:

Buna, Anul viitor o sa fac seralul (3 ani) ca sa pot da bacul, stiti cumva daca in timp ce fac seralul as putea face si o scoala de asistente (care nu cere bacul)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti face liceul in acelasi timp cu o scoala postliceala.
Pentru a fi admisa la scoala postliceala trebuie sa fi terminat liceul, cu sau fara diploma de bacalaureat, dupa caz.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă chiar vrei să înveți, nu numai să fușerești, și seralul pressupune un efort intelectual, și necesită timp de studiu. De asemenea un orar zilnic. Nu ai cum să le faci pe toate în același timp.