| InfinityIsTheLimit a întrebat:

anul viitor o sa trebuiasca sa aleg o facultate..ma gandeam la asistenta medicala. E cineva care face aceasta facultate? Eu sunt mai sensibila..m.as putea obisnui cu sange, ace?

Răspuns Câştigător
| Trnadafirroz a răspuns:

Nu-i pentru ce. O prietena de-a mea a avut aceeasi situatie dar totusi pina la urma sa hotarirt si s-a dus la universitatea si deja invata al 2 an acolo si mi-a zis ca nu-i chiar atit de complicat cum se gindea si sa obisnuit cu toate. Daca doresti sa vorbesti cu ea pot sa-ti fac cunostiinta.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Parerea mea este in altfel gandesti despre ace si sange cand totul este in imaginar si alta e cand vei fi pusa in fata lor. Ceea ce vreau eu sa zic este sa nu pleci de la inceput cu ideea ca iti este frica de ace si vezi cum reactionezi cand esti pusa in fata lor.Cunosc persoane sensibile care sunt asistente si care s-au obisnuit cu sangele.Insa daca tu nu vrei sa ai de aface cu asa ceva(sau mai rar)poti da la asistenta de medicina de familie, asistenta de farmacie sau de imagistica.

| Trnadafirroz a răspuns:

Nu fiecare s-ar putea obisnui cu asa ceva adica singe, ace... Daca doresti sa te duci la universitatea de medicina trebuie sa fii sigura ca tu te vei putea obisnui cu asa ceva si veai avea tarie de caracter.http://www.usmf.md/ sper ca te-am ajutat citusi de putin.

| InfinityIsTheLimit explică (pentru Trnadafirroz):

Multumesc pentru raspuns. As vrea sa stiu daca cineva a mai fost in situatia asta.

| InfinityIsTheLimit explică (pentru Trnadafirroz):

Mi-ar face mare placere happy

| Trnadafirroz a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Nu-i pentru ce. O prietena de-a mea a avut aceeasi situatie dar totusi pina la urma sa hotarirt si s-a dus la universitatea si deja invata al 2 an acolo si mi-a zis ca nu-i chiar atit de complicat cum se gindea si sa obisnuit cu toate. Daca doresti sa vorbesti cu ea pot sa-ti fac cunostiinta.