| Omis a întrebat:

Bună! Are cine ceva cunoștințe despre firma Qualified Logistics and Transport din Spania? Am o cunoștință care ar vrea să aplice acolo pentru șofer de tir, iar dispecerii de acolo nu au dat prea multe detalii la telefon, ceea ce mi se pare total neprofesional. Din câte am înțeles, aceștia doresc mai întâi angajarea, iar mai apoi vor furniza toatele detaliile. Încă un lucru ce mi s-a părut nelalocul lui e faptul că angajații nu au cazare, ci dorm în tir. În contextul în care persoana despre care vă spun urmează a fi angajată, iar contractul e pe un an. Este inuman să stai un an în camion.

Așa că dacă știți ceva despre această firmă, m-aș bucura.

Mulțumesc!

1 răspuns:
| IarsiIar a răspuns:

Dispecerii nu sunt patronii. De unde sa stie ei "prea multe"? Neprofesional? Daca vorbea cu patronul, poate.
Nu toate firmele asigura cazare. El va lua salar. Nu e ca in Romania unde ai bonuri de masa sa ai ce manca, bonuri de concediu sa te poti distra, bonuri de orice, iar salarul iti ramane de tigari si bautura. Acolo cine asigura cazarea, da salarul mai mic.
Sa sune patronul, nu dispecerii.