| DianaMihaelaAndrei a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Am 14 ani si vreau să devin avocată, insă am o problemă cu alegerea liceului. Ar fii mai bine pentru mine să merg la un liceu bun din oras (unde mi-ar fi mai greu să mă mentin, să termin cu medie mai mare de 9, 00. dar, unde profesorii sunt mai buni) sau să merg la un liceu mai slab (unde as putea termina cu medie mai mare)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand un liceu cu profilul filologie sau stiinte sociale, te va ajuta putin pentru admitere. Alege liceul cel mai bun care are unul dintre aceste profile.

| neutrino a răspuns:

Mergand la un liceu mai slab, risti sa nu treci nici bacul.

| xBlackDreamx a răspuns:

La un liceu bun pentru ca vei avea mai multa pregatire. Pentru ca la multe facultati nu conteaza media din liceu, ci doar examenul.