| Anonymus20201988 a întrebat:

Bună, as avea și eu o întrebare legata de academia de politie, cine știe sa îmi răspundă cu sinceritate, unde se susțin probele scris și fizic în București sau pot susține și probele la mine în oraș tocmai sunt din Arad și ar fi nasol sa merg pana în București ca să dau niște probe și după sa pic totuși e o distanta...

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Probele se sustin in orasul unde-i scoala la care vrei sa mergi.
Daca vrei la Bucuresti, atunci va trebuii sa te deplasezi pentru probele sportive la Bucuresti si daca treci de ele, ajungi la examenele scrise tot la Bucuresti.