| alex123andru123 a întrebat:

Buna as dori sa ma lamuriti si pe mine cu ceva. Daca eu sunt un artist si vreau sa am un spectacol intr-un pub sau club cum se procedeaza? Tebuie sa inchiriez sala pentru o ora si cu o suma x si dupa aia sa primesc inapoi 2x sa 3x. (fara sa stiu prea cunoscut,sunt la inceput) si in functie de ce primesc banii? in functie de bilete, de consumatie, si in ce procente? Va rog sa imi raspunde-ti dau funda! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti la inceput, probabil ca va trebui sa inchiriezi si sa iti asumi lucrul acesta, caci m-as mira sa ai incasari foarte mari. Mai bine gasesti un patron cu care sa discuti, si care sa nu iti ia bani, dar care sa iti impuna sa aduci un anume numar de oameni acolo, care sa faca o consumatie pe perioada in care iti faci tu lansarea.