| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as putea intra la Academia Forțelor Terestre daca am aparat dentar si par scurt scurt? (mentionez ca sunt fata).

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal. Mai mult, parul scurt este un avantaj stiute fiind conditiile precare din cazarmi.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate, fiindca aparatul dentar se scoate, iar parul poate creste, sau il poti pastra scurt.

Dar adevaratele problemele obligatorii si eliminatorii nu sunt lungimeaparului sau aparatul dentar, ci lista lunga de probe medicale si analize pe care trebuie sa le ai foarte bune si bieninteels, sa treci probele sportive.

| doctorandus a răspuns:

Dap, astea nu sunt motive de refuz.

| Brizbriz a răspuns:

1. dai telefon la ei si intrebi

0. ce te retine sa incerci? CE ai de pierdut?!?

| mi25 a răspuns:

Problema este cu parul. are? Pai cand vine cineva in control noaptea in dormitor poate sa creada ca esti un baiat intrat in dormitorul fetelor.

| Mavni a răspuns:

Parul scurt te avantajeaza in armata.
Nu stiu cum e cu aparatul dentar, dar nu cred ca e o problema fiindca nu e "pe viata".

| Aronzo00 a răspuns:

Nu cred că asta sunt niște lucruri chiar atât de importante, deci eu zic că da.