| justmehere2020 a întrebat:

As putea primi va rog niște exemple de job-uri pe care le-as putea obține DOAR cu diploma de la sf. facultății de psihologie,când sunt un psiholog licențiat. Aud pe multă lume ca pot face atateeeaaaa, dar care atâtea? Îmi dați va rog ceva exemple?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Doar cu diploma aia? De ex sa te angajezi ca terapeut ABBA, sunt centre care te angajeaza doar daca ai diploma aia si mai departe iti fac ei instruire. Terapia ABBA e pentru copii cu autism. Sau alt ex, psiholog intr-o scoala

| zilog a răspuns:

Sofer la cămătarii recuperatori de bani,
vorbitor la Krub sau la PROVIDENT la CallCenter,
recuperator de creeante,
om care face asigurari,
portar, paznic de noapte, vanzator de bilete, somer, spălator, vânzător la magazine puțin mai de lux de exemplu bijuterii sau benzinării puțin mai spălate mai cizelate,
desfundător de canalizări, măturător,
sau să lucrezi la kaufland carefour acolo unde se strang reclamatiile,
sau sa lucrezi pentru excrocii care dau telefoane la oameni si le spun ca o ruda a lor a făcut un accident si trebuie sa iti trimita repede zeci de mii de euro ca sa le scapi copilul de puscarie.
ce sa iti spun lucruri din astea.
ai mai putea colaboara cu cei care fac pagini web cu mai multe firme sa te uiti la site-urile facute de ei si sa le sugerezi modificari prin prisma experientei tale.
ai mai putea sa lucrezi in vazari pe la firme IT conectica.ro
www.beia.ro

ai putea sa mai faci niste cursuri sa lucrezi in consultata oferire credite pe la toate firmele de camatari care dau bani cu dobanda DAE 3000% / 4 luni

Ai putea sa imbrobodești babe de minți să le hipnotizezi și să le iei paratamentele.
Ai putea colabora cu tot felul de excroci sa le oferi consultata cand ei vor sa isi faca firme de securitate cum sa isi mita frumos angajatii sa lucreze cât mai multe luni la ei fara sa le dea salariul si la urma sa le arate niste poze trucate cu ei la masa cu fostul presedinte ȚAPUL și să spună ca au fost în garda de corp a lui ȚAPU.
Lucruri din astea

Sau daca chiar te duce capul poti sa inveti tu ceva programare si sa faci niste site-uri pagini web jocuri de noroc noi caritasuri care sa nauceasca oamenii de minți să bage bani ca la caritas.

sau ai putea sa colaborezi cu ceva care ar vrea sa se folosesca de numele tau sa spuna clinica noastra va ofera si servicii asistate de psiholog psihologie impreuna cu recuperarea corporala.

sunt tot felul de combinatii ca sa faci ceva daca esti bun ai putea sa te duci la piata daca tot ai invatat ceva sa faci rost de un fruct care nu exita in Romania si sa spui ca acel fruct este uau te intinereste si iti reda si potenta
si pentru ca tu ai facut o scoala de rescris creiere sa le pui in subconstient sa ii hipnotizezi pe loc pe oameni sa iti cumpere acel fruct la 100 euro
apii pleci din piata ai bani si iti faci acte si il vinzi intr-un magazin si zici ca le oferi si consultata si deveneai un fel de firme din astea mari care vand c a c a t uri pe bani multi.

poti sa devii vanzator sa vinzi ceva un produs mai deosebit de exemplu aur coloidal platina coloidala argint coloidal
chestii din astea pentru ca tu ar trebui repede sa stii cum sa intri in lumea bina si sa vinzi chestii.

ai putea sa vinzi apartamente sa le explici la oamenii respectivi lutruri interesante ca ala are o carma buna ca bate soarele
nu conteaza ca e plin de mucegai si peretii stau gata sa cada si are bulina rosie
importat este ca are perspectiva de viitor
si in fata apartamentului sa fie vara multi pomi
dar toamana cand cad frunzele oamenii sa vada ca era de fapt un cimitir sub toate frunzele respective
si perpectiva de viitor era de fapt mormantul.

poti sa te iei in parcuri de invatat copii sa faca oale margele chestii sa croseteze si sa naucesti parintii de minti ca faci o licitatie cu obiectele fabricate tot de copii ce au participat la curs si toti banii vor fi donati copiilor nevoiasi din târghichicstan care au zile intregi in care ei nu mananca nimic
si cu banii de pe un sinur produs cumparat fabricat de copii lor
de exemplu o felicitare origami la 100 euro
tu ii asiguri ca acei copii din ucbechicstan vor avea un bo de orez garantat pe zi timp de 100 de zile
cu cat mai multe felicitari cumparate cu atat mai multe vieti salvate.

sau ai putea sa te duci la green pace sa le spui ca tu esti psiholog sa te duci sa vorbesti cu hotii de padure sa ii convingi ca fac un mare rau pentru intreaga planeta si lor sa inceapa sa le fie rusine si chiar sa constienteizeze ce mare nenorocire crima fac ei taind copacii si nici un hot de organe sa nu mai faca asta pentru ca l-ai convins tu ca este o mare nerusinare si ca nu e frumos sa faca asa ceva. si tu vei fi platit de fundatiile respective.

sunt multe combinatii de exemplu poti sa mergi la sediul UPC Astral de la Muncii din Bucuresit si sa le spui ca vrei sa te angajezi la Call Center si sa coordonezi echipe
de exemplu dimineata la ora 6 tu trebuie sa fii la ei
si sa tot suni clienti sa stabilesti impreuna cu clientii finali cand sa mearga o echipa de montatori din subordinea ta sa le instaleze modem-urile de telefonie televiziune internet ce au mai cumparat oamenii in functie de abonament si sa fii tot o data si gestionar sa iei obiectele din depozit sa faci harta unde sa se duca montatorii si sa le dai la montatori obiectele ce trebuiesc si materialele montate

CA SA LUCREZI IN DOMENIUL TAU ITI TREBUESC 8 ANI DE PRACTICă la un alt psiholog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încercă să te lipești de o fundatie creștină că ășția mai au fonduri donații

| FabricantDeGunoi a răspuns:

McDonald, Burger King, cules de capsuni in Spania, sparanghel in Germania