| AnaAna29 a întrebat:

As vrea sa am o cariera in muzica.Pana acum am avut 5concerte, care au facut senzzatie.Toata scoala ma cunnoaste.Ce as putea face ca sa ma fac remarcata mai mult?

8 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. In primul rand ai avea nevoie de un PR sau impresar/manager in spate care sa te ajute. Cineva care cunoaste parghiile industriei si care ar putea sa le declanseze in favoarea ta. Industria muzicala e deja destul de inchegata si daca ai cu adevarat talent atunci e pacat sa nu intri si tu in acest cerc. Evident ca talentul e imperativ, daca nu doresti sa iesi exact cum ai intrat. Ai nevoie de un studio unde sa inregistrezi, exista desigur multe in fiecare oras. Preturile pentru a inregistra piese sunt mai degraba simbolice, nu sunt exagerate cu s-ar putea crede si acolo poti cunoaste oameni de calitate si poti lega prietenii trainice. Ai apoi nevoie de un textier bun. Aici pot interveni eu (cu conditia ca tu sa ai cu adevarat talent, pentru ca nu scriu pentru oricine). De asemenea poti sa inregistrezi o piesa si mai apoi sa o urci pe youtube. Multi romani din industrie au dat lovitura in acest fel, ajungand cunoscuti dupa ce in prealabil au ''copt'' un hit online. E o panta de lansare. Exista desigur si aceste emisiuni-concurs care te pot face persoana publica peste noapte. In alta ordine de idei, as avea nevoie de o filmare cu tine pentru a ma lamuri de partea de talent si apoi am putea, de ce nu, colabora daca lucrurile sunt asa cum le prezinti tuhappy

| Nolkyz a răspuns:

Da, posteaza o inregistrare. Vreau si eu sa aud.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Poti crea un videoclip pe youtube, sau doua care sa de-a lumea-a like-uri si totodata cu acele videoclipuri sa scrii la casele de muzica. Curaj sa ai

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Sunt o gramada de festivaluri, si concursuri prin tara. Asa iti creezi o reputatie in domeniu.
Lasa ca te cunoaste scoala, asta e abia inceputul.
Vorbeste cu un impresar, ceva, sau cu cel pe care-l ai deja, in caz ca. Si el se poate ocupa cu viitoarele tale reprezentatii.

| gmxromania78 a răspuns:

Faci ce trebuie! Tine-te de treaba tot asa si fa-te popular pe Facebook, YouTube si alte surse de socializare!
Succes!

| jmenaru a răspuns:

Fa un film porno! sigur o fii remarcata de foarte multe persoane!

| FRUMamafrum a răspuns:

Pai in primul rand Felicitari.In al doilea rand daca vrei sa te remarce mai mult imbracate in haine cool, gizas, date cu parfum si ultimul rand dedicale o piesa la scoala.

| RosuAlex31 a răspuns:

Mergi la concursuri de acest gen si te poti remarca.Ai nevoie doar de curaj.Succes in continuare pentru cariera care vrei sa o urmezi!