| alisutza a întrebat:

As vrea sa dau la medicina, dar imi e frica. Poate nu o sa rezist.Cum e aceasta meserie? Mai am timp liber si pentru mine? Cat lucreaza un medic in spital? Este adevarat ca daca esti medic nu te mai casatoresti si nu ai copii?

2 răspunsuri:
| Onixuţa a răspuns:

Mătuşa mea este medic pediatru. Este foarte greu. Poţi avea copii, cum vine asta?laughing) Nu prea vei avea timp liber. Eu te-aş îndruma catre Psihologie, meseria de bază a viitorului pe care şi eu doresc a o urma. Din 10 persoane, 7 au nevoie de consiliere psihologică. Deci da, este o meserie cu care nu mori de foame şi îţi poţi ajuta aproapele. Apropo, la un psiholog ieftin costa 50 lei consultaţia, dar la unul priceput? big grin
Tu decizi. Pup, sper că te-am ajutat.

| SashaSiAtat a răspuns (pentru Onixuţa):

La Psihologie sunt multi care merg. Cel putin la Cluj majoritatea merg la psihologie. Crezi ca iti gasesti loc de munca? Care e parerea ta? Si eu sunt o persoana indecisa in legatura cu facultatea.