| vnytta a întrebat:

As vrea sa fac o facultate in domeniul IT in Baia Mare. Intrebarea ar fi in care dintre urmatoarele specializari se cere mai putina matematica? http://www.utcluj.ro/admitere/licenta/cunbm-inginerie
Nu prea sunt cu matematica, si mi-as cauta ceva in acest domeniu. Multumesc!

1 răspuns:
| Xpressurself a răspuns:

Cred ca nu intelegi prea bine cu ce se mananca. informatica si matematica merg mana in mana. nu prea ai cum sa fentezi pentru ca ingineria si informatica sunt matematica la baza. eu zic sa te orientezi pe partea de design si grafica daca vrei sa scapi basma curata insa nu uita ca vorbesti de informatica. cred ca ar trebui sa vorbesti cu un specialist mai intai ca sa te ajute sa intelegi mai bine ce vrei de fapt.