| mariaioana72 a întrebat:

Buna, as vrea sa fiu educatoare, ce facultate trebuie sa fac, ce dau la admitere(examene etc), cat dureaza, etc?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Facultatea de psihologie, specializarea pedagogie și științele educației.
Admiterea este diferită, de aceea ar trebui sa dai un search sa vezi in funcție de centrul universitar la care te interesează, Iași, Cluj, București etc.
Durează 3 ani, după te aștepta titularizarea, alt examen, alți nervi.

| just4ubr2015 a răspuns:

Modul psihopedagocic si facultatea de litere

| Delyae a răspuns:

Tre’ să faci liceul pedagogic.

| gaminator a răspuns:

Buna! Daca ai de gand sa ajungi educatoare sau invatatoare, poti face un liceu pedagogic sau poti merge la orice facultate care are specializarea Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar (PIPP). Mult succes!