| PartyLoll a întrebat:

kissAs vrea sa imi incerc norocul ca actrita la 18 ani (Los Angeles) Dar imi e frica asa oarecum...happyCe ma sfatuiti sa renunt? sau nu? >Ms!love struckbig grin

9 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Draguta mea, nu stiu cum sa iti spun, dar nu ajungi acolo asa cu una cu doua. Ca sa visezi macar la asta trebuie sa fi facut facultatea de actorie (deci pica din start treaba cu 18 ani), iti trebuie si talent (ca sa fii distribuita intr-un film fara sa fi facut vreun curs/facultate trebuie sa zbarnaie talentul in tine, and I mean it), trebuie sa ai ceva experienta ca sa joci un personaj principal si nu in ultimul rand, trebuie sa cunosti bine engleza.
Nu vreau sa te descurajez, dar nu toti care viseaza sa ajunga acolo chiar ajung. Sunt actori din tara care au ani de experienta in domeniu in spate si nu au reusit. Bafta oricum si daca vrei cu atata ardoare, munceste!

| victorandrei a răspuns:

Daca ai ocazia incearca!

| Exxtremus a răspuns:

Tot ce vezi tu cu premii `` Oscar ``sunt doar niste chestii de divertisment. Nu primesti mult si trebuie sa te chinui. Regizorul o sa te bata la cap ca ai un nasture in buzunar care nici nu se vede. EI o sa te puna in scene intime pentru ca asa este scris scenariu.Nu merita iti zic eu, sunt multe meserii frumoase si parerea mea este sa o lasi balta mai ales in Los Angeles. Asta este parerea mea alegerea iti apartine. Tu decizi si intotdeauna inainte sa decizi ceva gandeste de 2 ori sa nu iti para rau.Succeskiss

| kasty a răspuns:

happy
asta decizi u
dar in viata uneori daca nu risti, nu castigi.
gandeste-te ca Raduleasca la 14 ani a plecat de acasa, si... a realizat ceva cu viata ei.

| GhostBehindTheDoor a răspuns:

Daca ai talent nu renunta.Dar imi dau seama ca nu e asa de usor cum crezi tu.Ar fi trebuit sa te duci la castinguri il L.A vorbesc, de fapt sa fi inceput cu castinguri in Romania apoi acolo ca e greu sa ajungi la noi in tara actor, mai ales acolo unde este cel mai greu si unde se cheltuiesc o gramada de bani ca sa faci un film(actori, efecte, locatii etc...o gramada de chestii).Nu stiu ce varsta ai acum si nici ce oportunitate ai tu sau ce-ti veni de vrei sa deviii actrita la Hollywood.Sa castigi un Oscar e greu, trebuie ca filmul tau sa fie vazut si placut de toti si mai ales sa te placa pe tine.E multa tavaleala ca sa zic asa sa fii actor.Munca,scene mai intime ca nu cred ca exista vreun film acum fara o scena intima(doar S.F, de actiune sau de aventuri-unele).Nah, acum nu stiu ce sa zic faci ce vrei da e greu si nu cred ca ti se va ivi ocazia daca stai la PC.Crezi ca vine Brad Pitt pentru tine in Romania? E foarte greu.Acum faci ce vrei. Poate iti vei schimba parereawinking.

| EllyMelly a răspuns:

De ce sa renunti cind asta e visul tau? Daca o sa lasi balta totul acum, pe urma o sa iti para rau ca nu ai incercat, asa ca mai bine incearca decit sa iti para rau ca nu ai facut-o.

| cristi_7795 a răspuns:

Daca nu incerci nu sti ce pierziwinking

| Kукладождя a răspuns:

Incercarea vina nu are-mai ales daca ai asa o okazie

| FoorMusiicOne a răspuns:

Daca ai o ocazie prinde-o nu sta sa te uiti la ea daca ti-e frica? trebuie sa iti lasi frica la oparte astea sunt emotiile inceputului Continua!