| PaulAdrian17 a întrebat:

Bună! Aș vrea să întreb dacă la interviurile pentru intership trebuie să știi chiar atât de multe lucruri. Totuși, intershipul e cu scopul de a te învăța. Normal, și tu trebuie să vii cu anumite cunoștiințe, dar acolo te formezi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa ai zice ca internshipul e cu scopul de a invata tu... de fapt e o modelitate foarte buna pentru companii sa isi formeze oamenii cu costuri mici.

dar da, clar interviurile vor fi mai usoare.

| johnnny123 a răspuns:

Evident că interviul pentru un internship nu va fi la fel de dificil ca interviul pentru un programator senior.

Dar, mai ales dacă sunt mulți aplicanți, este posibil să fie și întrebări ceva mai dificile pentru a ajuta selecția. Chiar dacă este un internship, cineva tot va trebui să se ocupe de acei interni și atunci nu vrea nimeni să piardă vremea cu interni nepotriviți.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
La astfel de interviuri conteaza atitudinea pozitivă, dorința de a invata si nu in ultimul rand dorinta de a ajuta in desfasurarea activitatii firmei respective.
Este important potențialul dumneavoastră.
Mult succes!