| Naumencu_Antonio_1999 a întrebat:

Buna,as vrea sa ma ajutati cu ceva...Sunt clasa a 8-a si as vrea sa stiu ce meserii pot avea daca dau la matematica informatica si ce meserii pot avea la stiinte umane...Si daca se poate si alte informatii

Răspuns Câştigător
| daniel33441 a răspuns:

Pai mai baiatule alege linistit matematica informatica.de ce? pentru ca gasesti joburi.cu profilele umane lucrezi la Mc donalts.cu profil real poti fie sa te duci pe partea de programare si sa iei zeci de milioane salariu, fie cu chimia in farmacie, fie contabilitate etc etc. daci stai calm cu profilul uman ca nu iti foloseste la nimic.iti zic din proprie experienta cand am fost si eu elev. Daca vrei sa fii sigur ca gasesti loc de munca du-te la profil real.matematica e baza.grea si urata poate fi insa e necesara.

2 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Daca faci mate-info si dupa facultate de informatica poti fi programator, e cautata meseria, sunt job-uri si e bine platita

poti face ce liceu vrei si sa lucrezi ca ce vrei. facultatea iti da specialiarea..de xemplu poti face in liceu arte plastce si sa dai la fizica cuantica..liceul e irelevant dar te ajuta totusi si te pregateste uneori si pentru anumite facultati

| Naumencu_Antonio_1999 explică:

Multumesc pentru ajutor... oricum eu am o inclinatie spre matematica...amandoua raspunsurile au fost bune.