| GeorgianaGeo1111 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti cam ce se poate iesi de la economic si de la eminescu? Daca as face liceu economic as putea da dupa la academia de politie sau ar trebui sa merg la eminescu deoarece materile de baza de acolo sunt : romana,istorie si limbile straine?
Va rog,ajutati-ma! Nu stiu pe ce sa merg, as vrea si politista si contabila...desi nu ma prea am asa de bine cu matematica...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa dai la Academia de Politie sau la o scoala de agenti de politie atunci este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, o sa te ajute la admitere.

| GeorgianaGeo1111 explică:

Va rog din suflet, ajutati-ma! sad