| Saya4321 a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu cat castiga un medic in anul 1 de rezidentiat in prezent, pe internet sunt tot felul de articole care spun ca in 2018 se maresc foarte mult salariile dar sincer nu cred. Vreau sa stiu cat se castiga la ora actuala.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un medic rezident pe o specialitate fara sporuri, are un salariu de aproximativ 1500 de lei, la care se adauga bursa de aproape 700 de lei. Bursa nu va mai exista de la 1 ianuarie, iar maririle nu se aplica deocamdata (fiind amanate pentru 1 martie, fara certitudini)

| Saya4321 explică (pentru Brigaela):

Multumesc frumos!