| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu ce joburi as putea obtine (in orice domeniu) imediat dupa terminarea liceului, si la care sa si castigi bine. De asemenea, ce cerinte au. Pe internet nu reusesti sa gasesti nimic, decat chelner, ospatar sau post de pus marfa pe rafturi, ma calca pe nervi. Astept opinii, multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista slujbe anume, mai ales sa si castigi bine.
Daca nu ai o calificare poti fi doar muncitor necalificat, vanzator, functionar, etc respectiv acele slujbe la care nu se cer anumite studii sau se cere doar liceul si asemenea slujbe sunt destul de slab platite, de obicei cu salariul minim pe tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la ce te ai astepta, doar cu liceul? Logic ca vei gasi doar joburi in posturi necalificate, pentru ca liceul, cel putin cel teoretic nu iti ofera nicio calificare. Nu ai cum sa obtii un job bine platit cand practic nu stii sa faci nimic, si nu ai nimic de oferit