| Stanflav029926 a întrebat:

Bună! As vrea sa știu cum merge învățământul liceului Dinu Lipatti de la clasa a9 a pana la a12 a respectiv orele de desen, orele de actorie cum se desfășoară și orele de matematica, romana, istorie, geografie...
Și care este proba de admitere sau dacă am nevoie de o anumita medie și dacă se da o proba de muzica(cunoștință unui instrument).
Mi-ar plăcea sa am răspuns deoarece nu mai am mult pana la liceu și as vrea sa ma pregătesc cum se cuvine.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"învățământul liceului Dinu Lipatti " merge așa ș-așa. Acolo ori face "arte" ori mate. Ambele nu se pupă, dacă ințelegi...