| Ksksrllrrl4 a întrebat:

Bună, as vrea sa știu dacă înălțimea este importanta pentru a intra la academia de poliție. Menționez faptul ca sunt o persona foarte scunda având 1, 50

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poți să contactezi într-un e-mail chiar academia respectivă.

| Dragobeta a răspuns:

Nu mai este.
Conditia fizica e importanta, sa poti fugi dupa infractori, sa incapi in toate gaurile pe unde se ascund ei.

| Madaxo97 a răspuns:

Din pacate nu ai nicio șansă la înălțimea asta, limita de înălțime minima este de 165 cm

| Korkodeln a răspuns:

S-a scos, o sa te de-a de-a dura cocalarii :), dar de intrat poti intra:

https://www.academiadepolitie.com/......-a578.html

Limita minima de inaltime e data de greutate!, vezi in baremul fizic complet la pagina 27, daca esti mic de inaltime SI dolofan, doar atunci vei avea probleme cu BMI si vei fi respins:

https://www.academiadepolitie.com/......n_2023.pdf

| Danezul99 a răspuns:

Nu exista limita de înălțime, singurul obstacol poate sa fie proba de detenta de pe traseul aplicativ, acolo trebuie sa atingi o minge aflată la o înălțime de 2.65m