| Gabitza16 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu care sunt pasii de admitere la o universitate din Marea Britanie? ( Southampton University - cea la care m-am gandit eu )

7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Mai intai alegi facultatea, apoi aplici pentriu ea: iti trimiti actele de inscriere(pe siteul lor vezi ce se cere), apoi astepti sa vezi daca esti admisa sau nu. Daca te admit iti trimit ei tot de ce ai nevoie pentru a studia la ei. Abia apoi cu dovada ca esti admisa ceri viza cum spune utilizatorul Dan

| thedoll2010 a răspuns:

Am vazut ca se discuta despre asta foarte mult pe forumul stiinta azi

| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca cel mai important e sa sti engleza si sa sti sa te integrezi.eu iti doresc oricum mult succes

| Dan a răspuns:

Hai noroc! In primul rand trebuie niste documente pentru a prezenta la ambasaba UK pentru viza si apoi vezi o facultate care are legaturi cu SU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luiza a raspuns corect! as mai adauga sa alegi vreo 2 poate chiar 3 facultati unde sa aplici... ai mai multe sanse de reusita, si apoi alegi happy sau esti fffffff buna si iti iese din prima happy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai important e sa stii engleza si sa stii sa te integrezi.eu iti doresc oricum mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai important e sa sti engleza si sa sti sa te integrezi.eu iti doresc oricum mult succes