| DemyLovato a întrebat:

As vrea sa va cer parerea, Ce credeti, ca fac o alegere buna daca ma mut de la bio-chimie la sportiv? Sunt in clasa a 10-a si as vrea ca din sem 2 sa ma mut. As vrea asta deoarece pe profilul asta nu fac fata,este foarte grea matematica si sunt constienta de faptul ca nu o sa iau bac-ul nici cu pregatire. Pe cand la sportiv stiu ca se face mult sport si ca se da bacul la istorie,geografie, materii la care eu ma descurc si imi si plac! Intrebarea este :Credeti ca voi regreta ca m-am mutat? Adica dupa liceul sportiv am un viitor?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Mai bine te muti la Economic, Stiinte sociale... de la liceul sportiv nu poti iesi decat profesor de sport. Pentru ca poti fi sportiv de profesie si fara sa mergi la un liceu sportiv...