| valeria005 a întrebat:

as vrea sami aleg profesia de viitor, dar nu stiu cam ce mi s-ar potrivi, am foarte, foarte multa imaginatie in ceea ce tine de proiecte, copozitii, teatru, scriu scene pentru teatru din cind in cind, la scoala si profesorii spun ca e foarte reusit.Sunt o fire vorbareata, prietenoasa, iubesc sa citesc romane de tipu Jane Eyre, nu stiu..., daca mai aveti nevoie de detalii vi le dau, va rog foarte mult sa ma ajutati, multumesc anticipat! FUNDA DESIGUR big grin

5 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

E aiurea asta democratia iti da dreptul sa ai cate profesi vrei numai sa vrei, google- lumea nu va fi distrusa de cei ce fac prosti ci de cei care stau si se uita cum alti fac prosti

| LauraBirca07 a răspuns:

Pai poti fi compozitoare, actrita... depinde de ceea ce iti doresti

| rebeioana00 a răspuns:

Meseriile potrivite pentru tine ar fi: scriitor, regizor, actor, profesor sau arhitect,( in orice caz o meserie care tine de imaginatie)

| valeria005 explică:

Imi puteti da si citeva universitati/facultati din Moldova si Romania in aceasta directie?happy

| ElenaSA a răspuns:

Ai putea sa meri la Filologie, Jurnalism, UNATC.Succes!