| Teodora_6780 a întrebat:

As vrea si eu sa intreb daca dupa ce termini Facultatea de Sociologie iti poti gasi loc de munca repede si daca se plateste bine.Rog seriozitate si as vrea raspuns de la cineva in cunostiinta de cauza.Multumesc

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Am o prietena care a terminat anul trecut sociologia, si dupa doua luni, a lucrat deja in domeniu!
Depinde si in ce oras esti, si cum este forta de munca, daca e un oras mai slba dezvoltat, cu putine posibilitati si locuri de munca, o sa fie mai greu de gasit chiar in domeniu, daca esti intr-un oras mai mare, ai sanse, pentru ca in aceasta ramura e imposibil sa nu gasesti ceva, poate nu chiar foarte repede, insa, daca nu te dai batut/a o sa gasesti!

| Teodora_6780 explică (pentru AlinaaAli):

Multumesc.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Teodora_6780):

Cu placere! :*

| taviyamato2 a răspuns:

Iti poti gasi ca asistemt social mai ales in strainatate, daca stii limba engleza, mai poti lucra in marketing in rest habar nu am.