Întrebare recomandată | Gabryellaa a întrebat:

astazi prietenul meu a depus dosarul la Armata Romana, dupa care urmeaza sa dea probele si sa faca instructajul daca le trece. As vrea sa stiu daca dupa terminarea instructajului este repatizat sa lucreze intr-un judet? Sau poate ramane in Piatra Neamt? Multumesc

2 răspunsuri:
| Popescu_AdrYan_1994 a răspuns:

O sa fie repartizat la o unitate militara din moldova.la Iasi stiu ca e.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti unde va fi repartizat, depinde de unde are armata nevoie de soldati.
Sa se intereseze la comandantul unitatii de instructie, acela ar putea sa-i dea un raspuns, macar orientativ, se poate ca nici respectivul sa nu stie exact.