| gingerbread88 a întrebat:

Buna! Ati gasit acel lucru care va place si il faceti cu placere? Cum ati ajuns sa va dati seama de ceea ce va doriti sa faceti in viata?
Pana acum, la peste 25 de ani nu am gasit un lucru pe care sa vreau sa il fac. Pare ca nimic nu ma atrage.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil lipsa de maturitate...

De 6-7 ani de zile, de cand ai terminat liceul, ce muncesti?
Ce profesie ai si cum de ai ajuns sa o practici?
Ce nu-ti convine la munca actuala?

| Frank51 a răspuns:

Testând și văzând, altfel n-ai cum.

| MrAM a răspuns:

Banuiesc ca te referi la scop. Din pacate multe persoane ajung sa moara si tot nu-si gasesc un scop in viata. Acest scop poate capata anumite forme. De la locul de munca, pictura, sport, muzica etc. Practic acel lucru de care nu te poti libsi si iti aduce cea mai mare satisfactie in fiecare zi. Si da cum a mentionat cineva, trebuie sa incerci diverse lucruri pana ajungi sa-l gasesti.

Răspuns utilizator avertizat
| NisipLaMare a răspuns:

O fi pe Luna sau Marte ai cautat?