| ralucadaria1 a întrebat:

Ati putea sa-mi spuneti si mie cum pot sa devin cunoscuta? Imi place la nebunie sa creez haine si accesorii, dar si obiecte de artizanat. Am si un blog, dar pana acum nimeni nu m-a observat.

Răspuns Câştigător
| bicsol a răspuns:

Buna Raluca,

Incearca totusi sa eviti blogurile (parerea mea) pentru ca in zilele de astazi reprezinta nici 5% din media insa te poti folosi foarte bine de Facebook care este o sursa foarte buna de publicitate si marketing.
1) Creezi o pagina de Artist/Firma
2) Iti inviti prietenii ( sa ii pui la curent cu ceea ce faci tu si faptul ca exista pagina ta)
3) Incearca sa postezi deseori statusuri care sa ii tina mai mult timp pe pagina ta si sa faca alti prieteni sa ii invite catre pagina ta ( mentionez ca asta necesita mult timp si rabdare insa daca vrei sa fii sus trebuie sa fii ambitioasa si sa crezi in proiectul tau).

Sper ca ti-am fost de folos.
Seara Buna

| ralucadaria1 explică (pentru bicsol):

Dar cum se face pagina de Artist? Ca eu am pagina normala si postez in fiecare zi lucrari, dar prietenii nu prea se uita pe pagina mea, iar astel nu le observa.

4 răspunsuri:
| TuguiMihai1 a răspuns:

Poti sa ne spui care este blogul?
Esti im prima pagina pe google?
Daca nu esti ar trebui sa incerci sa fii.
Trimitemi un mesaj privat cu blogul tau si ceva date contact (facebook sau email)
Cunosc bine promovarea pe internet si te pot ajuta )

| ElaIliesi a răspuns:

Cu cat le vei da tu atentie altora cu bloguri (comentandu-le articolele, laudandu-le creatiile, adaugandu-i in blogroll) cu atat vei primi si tu mai multa atentie. Ideea e sa iti creezi relatii ca si in viata reala, si sa iti optimizezi articolele pe care le scrii - invata seo, o sa te ajute pe viitor

| taviyamato2 a răspuns:

Foloseste Google Sites - noul serviciu de la Google - faci pagini web SIMPLE si GRATUITE si sunt optimizate pentru. Google, foloseste de asemenea serviciile google de administrare a site-ului, poti castiga chiar bani. Incearca Google sites si alege formatu de WEBSITE nu de blog. Si nu uita - ai rabdare, oportunitatile in viata nu vin atat de usor, dureaza ceva timp pana prinzi radacini, mai ales pe internet, important e sa stii ca poti fi cine vrei dar trebuie doar sa iti doresti cu adevarat. Pa!