| Valentina_Katie_2001 a întrebat:

avantaje si dezavantaje pentru a fi chelnerita...

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Că tot ai întrebat sau ai afirmat...
Avantaje = bacșiș, știu că ai 3 mese pe zi gratuite sau masă gratuită pentru cei din alimentația publică
Salariu bun
Dezavantaje - stai în picioare mult, oboselaă, program încărcat, să fi mereu aptă pentru a lucra. Să ai capacitatea de a lucra peste program

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Avantaj: nu mai dai banii pe mancare, si ca ai un job. Dezavantaj: nu ai salariul prea mare, vei trai din ciubuc. Avantaj sau nu, depinde din ce punct de vedere privesti fenomenul: nu vei duce lipsa de ciupeli de fund!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te gandesti la chelnerita ca un job permanent, intotdeauna se va gasi cineva sa-si bata joc de tine pe tema asta, pentru ca se stie ca e "meseria prostuluI". laughing Avantajele si dezavantajele sunt in functie de locul in care lucrezi