| LifeIsHard a întrebat:

aveti idee de licee cu profiluri de cosmetica, adica sa inveti chestii despre cosmetica, manichiura, pediciura, hair stylist. Dar sa inveti si carte(mate, romana, limbi straine s.a.) Nu vreau raspunsuri prostesti, vb serios! Funa :*

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

In general in scolile profesionale nu se prea face scoala(acolo ajung in general cei cu note mici la capacitate).
daca iti doresti sa faci scoala, dar sa ai si o meserie te sfatuiesc sa alegi un liceu bun si sa faci cursuri de manichiura, cosmetica, etc. Esti oricum mai castigata decat daca mergi la o scoala profesionala.

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

What the hell?! straight face

| abc32d a răspuns:

Pai alea sunt Scoli de Arte si meserii. de obicei se face mai multa practica decat carte. De invatat, inveti oriunde, dar e mai bine sa faci ceva gen economie, daca nu profiluri teoretice!