| lulu03 a întrebat:

Bună bună! Vreau la medicină militată! Doar că mă sperie un singur lucru: proba medicală! Am dioptrii 0.5 la ochi, asta să zicem că poate nu contează. Doar că, am coloana puțin cam strâmbă ( din cauză că acum ceva ani purtam rucsacul pe un singur umăr, că nah, așa e moda!). Un om normal nu și-ar da seama, doar că un specialist probabil că ar observa că am un umăr mai sus ( cel puțin așa mi-a zis un kinetoterapeut acum vreo 4 ani). Întrebarea mea e, dacă cumva puteți să îmi dați detalii despre acel examen medical. (Sau, dacă cumva chiar sunteți la medicină militară, poate îmi mai dați și mie câteva detalii)!
Scuzați că am intrat atât în amănunte, doar că mai am un an până la admitere și am cam intrat in..panică!

Răspuns Câştigător
| armygirl a răspuns:

Din câte știu eu, toate analizele sunt făcute la centrul lor de recrutare. Îți fac ei toate examenele în incinta facultății, cred.
Cel puțin așa e la academiile militare.winking
Apropo, spor la admitere și la pregătire! Și eu sunt tot clasa a 11-a și vreau să dau la Sibiu la terestre. Acum mai rămâne doar să nu o dăm în bară laughing

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă medicina civilă!

| lulu03 explică (pentru sierra1):

Sincer, nu am cerut sfatur dacă să dau la militară sau nu, pentru că deja sunt hotărâtă. Eu vreau doar detalii despre proba medicală.

| sierra1 a răspuns (pentru lulu03):

Vrei să te mângâie cineva pe ceafă și să-ți spună:
fata mamii, tu intri la orice exament medical chaiar dacă ai problemele pe care le ai

sau să-ți spună in mod realist care e faza?

apropo, in ce clasă ești?

| lulu03 explică (pentru sierra1):

Nu. Am intrebat, daca poate cineva sa imi explice in ce consta examenul ala medical, nu sa imi spuna o concluzie, fara argumente. Am intrebat asta pentru ca sunt pe a 11a, si daca as stii despre ce e vorba as mai avea timp sa repar ceva. Probele sportive nu sunt o problema pentru mine, si am inteles ca ce am eu la coloana se repara usor prin kinetoterapie. Ceea ce ma intereseaza pe mine sunt detaliile. Adica, iti arunca o fisa in brate si te plimbi tu pe la toate cabinetele posibile, sau se face vreo comisie, cumva.

| sierra1 a răspuns (pentru lulu03):

Ok, baftă

| lulu03 explică (pentru armygirl):

Ohh, in sfarsit primul om care ma lamureste si pe mine cat de cat. Bafta si tiee, si nu, nu cred c-o s-o dam in bara =]]]

| armygirl a răspuns (pentru lulu03):

Din câte știu eu, toate analizele sunt făcute la centrul lor de recrutare. Îți fac ei toate examenele în incinta facultății, cred.
Cel puțin așa e la academiile militare.winking
Apropo, spor la admitere și la pregătire! Și eu sunt tot clasa a 11-a și vreau să dau la Sibiu la terestre. Acum mai rămâne doar să nu o dăm în bară laughing

| NelsonM a răspuns:

Mai bine nici nu incerci...

| dororo a răspuns:

Medicina militara, muzica militara nu se bazeaza pe aspect, note sau altceva se bazeaza pe probe. daca tu iei proba medicala intri daca nu salut