| Patrecea a întrebat:

Buna,ca sa mergi la politie trebuie ceva examen de matematica fizica? Si inca un lucru,eu am un tatuaj pe incheietura, dar subtil e vreo problema?

2 răspunsuri:
| Sure14 a răspuns:

Nu stiu exact cum e cu tatuajul.
In schimb, depinde unde la politie vrei sa mergi.
La subofiteri, examenul e usor. Engleza, romana si cred ca si istorie. La Academie e greu, e un examen serios cu subiecte serioase. Tot din istorie, engleza (sau alta limba straina) si romana (gramatica, lexic, tot ce vrei).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe langa ce a spus cel de mai sus: tatuajul nu trebuie sa se vada la tinuta cu maneca scurta. Dupa intrare poti sa-ti faci tatuaje. Stiu este o tampenie, dar asta e!
Citeste si aici: https://mediasud.ro/......-politist/