| Crym a întrebat:

care ar fi o optiune pentru. a intra la un liceu/o facultate'n anglia? Site-uri, sfaturi. Funda happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o facultate ai nevoie ca in timpul scolii sa fi facut foarte multe actiuni de voluntariat. Crede-ma da foarte bine la dosar. Trebuie sa ai cat mai multe diplome in orice actiune, doar sa vada oamenii ca esti interesat de multe lucruri, nu le plac copiii mediocri. Apoi este absolut necesar sa ai un examen de tip Cambridge, Ielts sau Toefl dat. Urmatorul pas este o scrisoare (sau mai multe) de recomandare de la profesorii tai. Media ta generala pe toti anii trebuie sa fie undeva intre 8.5 - 9, iar media de la bac la fel. Depinde mult si de facultate, dar cerintele in general astea sunt. Nu e greu sa intri, sa te descurci acolo e mai greu. Succes!

2 răspunsuri:
| LemonCandy a răspuns:

Nustiu
Imi place poza ta

| mihaela_4463 a răspuns:

Pentru o facultate ai nevoie ca in timpul scolii sa fi facut foarte multe actiuni de voluntariat. Crede-ma da foarte bine la dosar. Trebuie sa ai cat mai multe diplome in orice actiune, doar sa vada oamenii ca esti interesat de multe lucruri, nu le plac copiii mediocri. Apoi este absolut necesar sa ai un examen de tip Cambridge, Ielts sau Toefl dat. Urmatorul pas este o scrisoare (sau mai multe) de recomandare de la profesorii tai. Media ta generala pe toti anii trebuie sa fie undeva intre 8.5 - 9, iar media de la bac la fel. Depinde mult si de facultate, dar cerintele in general astea sunt. Nu e greu sa intri, sa te descurci acolo e mai greu. Succes!