| HeathLedgerForever a întrebat:

Care credeți că sunt facultățile de viitor? Eu sunt la un liceu cu profil științe ale naturii și totuși nu aș vrea medicină sau farmacie... M-am gândit și la Finanțe-Bănci și am zis totuși să vă cer sfatul. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| amadela a răspuns:

Economie. turism. Dartotusi, daca esti la profil de stiinte, ar fi foarte rezonabila o facultate macar de asistenti/asistente.Este si va fi intotdeauna de viitor.Depinde ce iti place si tie. Trebuie sa iti faca placere ceea ce faci.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie, www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| kiv1990 a răspuns:

Aici totul depinde doar de dorinta ta si de faptul ce iti place mai mult
ti-as recomanda sa faci IT ca inginerii au fost cautati mereu, mai ales acum in secolul tehnologiilor valoareaza f. mult, daca crezi ca o sa fie greu ca nu faci profil real, bine e putin mai complicat ca eu tot am facut acelasi profil ca si tine in liceu si m-am dus la facultate, la inceput era putin complicat mai ales la prima vedere, insa pe urma am vazut ca nu e chiar asa. oricum daca ursii invata sa danseze si cainii sa numere pe mine oare n-o sa ma ajunga capul sa invat ceva mate si info?
acum sunt anul 3 (ca sunt din 1993 nu din 1990 cum e in nickname) si lucrez primesc lunar 1000 euro pe luna in timp ce cei care au terminat turism, medicina, drept, finante-banci au intre
200-350 euro pe luna