| TxOcs a întrebat:

Care e diferenta dintre tehnician in activitati economice si tehnician in administratii?

Care este mai bun dintre cele 2? Si imi voi putea face un viitor cu una din aceste specializari?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns:

Tehnicianul in activitati economice poate lucra in comert, in firme private sau de stat pe partea de activitati economice (productie, vanzare etc.) pe cand tehnicianul in administratii e in general pentru ceea ce tine de institutiile de stat gen ministere, agentii de stat etc. As zice ca primul e mai bun, ai avea mai multe oportunitati de angajare teoretic (practic numai cu liceu nu prea mai angajeaza multa lume) si ti-ar fi poate mai util daca te-ai gandi sa mergi apoi la o facultate cu profil economic