| 49Days a întrebat:

Care e treaba cu anunturile astea de angajare puse la misto? Sunt destule anunturi si nu e vorba doar ca nu raspund la telefon ci si iti inchid direct ori iti pun niste conditii de tot rahatul ca sa nu zic altceva. Mor de nervi cand vad multe anunturi pe tocmai de exemplu de luni de zile, aproape anul. Deci noi fara experienta cand dq ne mai angajam?
Si altceva... "cei de sus" nu fac nimic in privinta asta? Ca domne cica sunt locuri de munca

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Oameni de r****! Daca vrei sa te angajezi, cauta internshipuri ca asta-i moda acum, sau, in raport cu interesele tale in ce priveste domeniul in care vrei sa activezi, fa ceva in domeniul ala si arata ce poti... Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faca cei de sus? nu pot obliga firmele sa angajeze, fiecare angajeaza pe cine vrea. Sunt anumite avantaje pentru cei care angajeaza persoane cu handicap sau proaspat absolventi.

La urma urmei tine doar de tine daca reusesti sau nu sa te anagjezi. Daca esti bun in ceea ce faci vei reusi.

| cristimihailov a răspuns:

Daca tu ai fi angajator, ai lua pe unul care nici nu stie sa isi stearga mucii si crede ca totul i se cuvine? Timp, atentie, bani, etc?

Sau ai lua pe unul care stie ce face si isi rezolva treaba?

Eu pe mucos nu l-as lua. Tu?