| ericka9 a întrebat:

Care este varsta maxima pentru a lucra ca stewardesa? Dupa ce termini facultatea, poti face cursurile necesare acestui job(de stewardesa) iar apoi sa aplici la diferite firme, gen Blue Air? Sau sa nu mai fac facultatea si sa incep direct cu acele cursuri? Ma tem sa nu fie prea tarziu cand voi termina facultatea, la 23-24 ani.

2 răspunsuri:
| cncfpa a răspuns:

Nu exista limita de varsta. Pentru cursuri poti vizita http://www.cncfpa.ro - gasesti cursuri din peste 50 de orase in peste 100 de meserii, de la peste 60 de furnizori de formare profesionala. Poti compara preturile, conditiile etc, poti descarca suporturi de curs sau teme de pregatire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este fara limita de varsta... Numai bine sa arati