| ElenaD05 a întrebat:

Buna! Care limbi straine sunt de viitor si rentabile pentru job-uri, pe langa engleza evident, dintre spaniola, araba, germana?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Engleza va fi mereu de baza iar in viitor cine stie poate sa fie si chineza happy
Chineza si japoneza sunt limbi 'exotice' spre care merg tot mai multi tineri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Germana

| ElenaD05 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Danke. Ich liebe diese Sprache unde ich glaube dass ist wichtig für eine guter Beruf.

| ReddY25 a răspuns:

Germana si spaniola

| ElenaD05 explică (pentru ReddY25):

Imi plac ambele limbi straine

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Eu ti-as recomanda o limba simpla, pe care eu am invatat-o singur. si care te poate ajuta. Incearca ESPERANTO. Apoi spune-mi cum ti s-a parut.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Gandeste-te ca Limba Esperanto este folosita si de Inter-pol, daca intentionezi sa lucrezi in aceasta structura vreodata! Iar la noi mai exista vorbitori in cadrul Cailor Ferate.

| Maarrrriaaaa a răspuns:

Spaniola sau germana care iti place tie mai mult

| ElenaD05 explică:

Ce nu iti ajunge mitocanule? om de nimic.